• 90 15 06 44 - 021
  • شنبه تا پنج شنبه : 8:30 - 17:00

مواد فیتوژنیک و اثرات آن بر پرورش دام و طیور

مواد فیتوژنیک ترکیبات به دست آمده از گیاهان هستند که در جهت افزایش عملکرد تولیدی و نیز بهبود وضعیت سلامت دام های اهلی به خوراک آنها اضافه می شوند. همچنین این ترکیبات بعنوان طعم دهنده نیز به خوراک دام اضافه میشوند.

اثرات آنتی اکسیدانی

 ترکیبات فیتوژنیک بعنوان یک آنتی اکسیدان طبیعی در خوراک دام باعث افزایش پایداری اکسیداتیو و کاهش فساد گوشت  و یا سایر محصولات مثل تخم مرغ خواهند شد. گیاهانی مثل خانواده نعناعیان، پونه کوهی، رزماری و ... با داشتن ترکیبات فنولی بعنوانن آنتی اکسیدان عمل کرده و کیفیت محصولات دامی را افزایش می دهند. البته این موضوع هنوز مورد بحث است.

افزایش رشد

فیتوژنیک ها با اثر بر اکوسیستم میکروبی دستگاه گوارش کمک میکند تا روده دام محیطی سالم تر داشته و عملکرد آن در هضم و جذب مواد غذایی  بهبود یابد. از طرفی بنظر می رسد که افزودنی های فیتوژنیکی با بهبود طعم و خوش خوراکی جیره باعث افزایش مصرف خوراک توسط دام ها میشود.

فعالیت ضد میکروبی

ترکیبات فیتوژنیک احتمالا با دارا بودن ویژگی آب گریز خود می توانند به غشا سلول باکتری نفوذ کرده و باعث تجزیه ساختار غشا و نشت یون های سلولی شده و بدین ترتیب اثر ضدمیکروبی از خود بجای میگذارند. همچنین پیشنهاد می شود که اثر ضد میکروبی فیتوژنیک ها می تواند بطور غیرمستقیم و از طریق بهبود سلامت روده انجام شود.

اثرات بر دستگاه گوارش

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد این ترکیبات می توانند سیستم ایمنی ( تعداد لنفوسیت ها و میزان آنتی بادی) در محیط روده را تعدیل کنند ، اگرچه مکانیسم این اثر هنوز بخوبی مشخص نیست. بنظر می رسد در طیور فیتوژنیک ها اثرات سودمندی مانند  کاهش فرآورده های تخمیری نامطلوب یا سمی ، افزایش موکوس ترشحی وافزایش فعالیت آنزیم های آمیلاز، تریپسین و محتوای کیموس دارند. این موضوع می تواند بر سرعت عبور مواد و همچنین جذب مواد غذایی تاثیر مثبت داشته باشد.